MIDLAND COUNTIES AA 3rd OPEN INDOORS
Saturday & Sunday 18th & 19th March 2017 @ HPC & Alexander Stadium
 


High Jump [18 March]

Damien ChambefortCoventry Godiva HarriersSenior Men1.88 C
Christopher HewlettBirchfield HarriersU23 Men1.75 B
Jamie HornePeterborough ACU23 Men2.01 C
Paul HusbandsBromsgrove & RedditchMasters (M)1.60 B
Andy NeatTelford ACSenior Men1.75 B
Nathan PetchCoventry Godiva HarriersSenior Men1.90 C

Long Jump [18 March]

Navid ChildsThames Valley HarriersMasters (M)6.65
Edward Ellis-CooperUniversity of Birmingham AC & XC ClubU23 Men6.16
Julien GittensLeeds City ACMasters (M)5.41
Joel GrenfellLoughborough Students ACSenior Men7.13

Triple Jump [18 March]

Navid ChildsThames Valley HarriersMasters (M)14.57 B
Julien GittensLeeds City ACMasters (M)12.13 B

Pole Vault [18 March]

Callum CourtCardiff AACSenior Men4.40 B
Derek HateleyNuneaton HarriersMasters (M)3.50 B

Javelin [18 March]

Kacper KalwarskiBirchfield HarriersU23 Men52.14
Billy MorrisBirchfield HarriersU23 Men45.64
Emmish ProsperBirchfield HarriersSenior Men65.13
Alec TaylorMidland Masters ACMasters (M)37.13
Matthew WestTipton HarriersMasters (M)29.41

Hammer [18 March]

mark elliottTelford ACMasters (M)44.76
Vito RicciBromsgrove & RedditchMasters (M)26.12
Chris ShorthouseBirchfield HarriersSenior Men68.66
Andrejs VirsicsCoventry Godiva HarriersSenior MenX

60m & 100m [19 March]

Jacob BakerCharnwood A CSenior Men7.46
Harry boswellHereford & County ACU23 Men11.8
Reece BowesCoventry Godiva HarriersU23 Men7.70
Dominic BradleyCrewe & Nantwich ACMasters (M)7.14
Santino DummettTelford ACSenior Men7.18
George FoxBlackpool Wyre & Fylde ACU23 MenX
Gabriel GennusoSolihull & Small Heath ACSenior Men7.8
Cadeem GordonWolverhampton & BilstonU23 Men7.4
Brian GravelsonsStratford Upon Avon ACMasters (M)8.68
Joel GrenfellLoughborough Students ACSenior Men 
Jake HatfieldBracknell ACU23 Men7.05
Christopher HillBracknell ACSenior MenX
akinola Kehn-AlafunSevern ACMasters (M)7.94
William Kennedy Team Bath ACU23 MenX
Deep KindolaSaffron ACU23 MenX
MICHAEL LOUISEWindsor Slough Eton & Hounslow ACSenior MenX
David MouldBromsgrove & RedditchSenior Men7.32
Peter MouldBromsgrove & RedditchMasters (M)8.43
Donte NembhardCambridge University ACU23 Men7.61
Wale OlatunjiVictoria Park Harriers & Tower Hamlets ACU23 Men7.15
Peter OliverTrafford ACSenior Men7.06
Reece PalmerChester Le Street & Dist ACSenior Men7.34
Imran QureshiGloucester ACU23 MenX
Theodore ReeveWolverhampton & BilstonU23 Men7.02
Ben RiekstinsTelford ACSenior Men7.61
Edmund RossBirchfield HarriersU23 Men7.30
Bradley SalihUniversity of WarwickU23 Men7.33
jacob salisburyCoventry Godiva HarriersU23 Men7.10
Rohan Samuel Harrow ACMasters (M)7.66
Jordan SpenceCorby ACU23 Men7.20
Harry StamperWorcester ACU23 MenX
christopher stone Bristol & West ACU23 Men6.82
Josh TerryUniversity of Birmingham AC & XC ClubU23 Men7.08
Courtney UbankBlackheath & Bromley Harriers ACSenior Men7.5
Tony WellsCorby ACMasters (M)10.46

60mH & Age Group Sprint Hurdles [19 March]

William Kennedy Team Bath ACU23 MenX
MICHAEL LOUISEWindsor Slough Eton & Hounslow ACSenior MenX

Shot [19 March]

Navid ChildsThames Valley HarriersMasters (M)9.00
Mitchell DuttonSt Albans ACU23 Men9.78
Daniel EvansBirchfield HarriersSenior Men6.15
Charlie GoodwinLavington AthleticsU23 Men8.22
Vito RicciBromsgrove & RedditchMasters (M)8.15
Joseph TrickeyYeovil Olympiads ACU23 Men10.77
Matthew WestTipton HarriersMasters (M)8.23
Tyrone WilliamsBirchfield HarriersSenior Men10.07

Discus [19 March]

Mitchell DuttonSt Albans ACU23 Men36.61
Daniel EvansBirchfield HarriersSenior Men14.00
Charlie GoodwinLavington AthleticsU23 Men24.18
Vito RicciBromsgrove & RedditchMasters (M)26.19
Joseph TrickeyYeovil Olympiads ACU23 Men32.96
Matthew WestTipton HarriersMasters (M)25.02
Tyrone WilliamsBirchfield HarriersSenior Men31.98