ATHLETICS DIRECT MIDLAND COUNTIES AA MIDLAND SENIOR & U20 CHAMPIONSHIPS  10 JUNE 2018 @ PINGLES STADIUM,  NUNEATON
 
I

High Jump
Rory Dwyer Stratford Upon Avon AC U23 Men 1.95
Andy Neat Telford AC Senior Men X

Long Jump
trevor alexanderson Birchfield Harriers Senior Men X
Ed Barbour Amber Valley & Erewash AC U23 Men 6.80
Solomon Jengwe Leicester Coritanian AC Senior Men X
Jordan Mitchell Sutton in Ashfield Harriers & AC Senior Men 6.25
Rowan Powell Leicester Coritanian AC U23 Men 7.27
Richard Tsang Birchfield Harriers Senior Men 6.85
Richard Waiharo Leicester Coritanian AC U23 Men 5.74

Triple Jump
sam hadley Halesowen ACC Senior Men 13.07
Armani James Thames Valley Harriers Senior Men 14.31
Fraser Kesteven Notts AC Senior Men 13.91
Matthew Madden Notts AC Senior Men 13.79

Pole Vault
Callum Court Cardiff AAC Senior Men 4.60
Derek Hateley Nuneaton Harriers Senior Men 3.43

Javelin
jamie Carter Telford AC Senior Men X
Harry Hollis Corby AC Senior Men 61.92
Benji Pearson Wolverhampton & Bilston Senior Men X

Discus
Joshua Bain Loughborough Students AC Senior Men 44.72
jamie Carter Telford AC Senior Men X
Daniel Evans Birchfield Harriers Senior Men X
Forrest Francis Leicester Coritanian AC Senior Men 43.85
Dan Greaves Charnwood A C Senior Men 56.54
James Hedger Loughborough Students AC Senior Men 47.77
Jack Johnson Saffron AC U23 Men 16.32
christopher kay Leicester Coritanian AC Senior Men 34.60
Tyrone Williams Birchfield Harriers Senior Men 32.57
Isaac Wood Derby AC U23 Men 36.91

Shot
Joshua Bain Loughborough Students AC Senior Men 12.37
Jonathan Briggs Birmingham Running Athletics & Triathlon Club (BRAT) U23 Men 13.55
Daniel Evans Birchfield Harriers Senior Men X
Forrest Francis Leicester Coritanian AC Senior Men 12.80
Jack Johnson Saffron AC U23 Men 7.79
christopher kay Leicester Coritanian AC Senior Men 11.89
Tyrone Williams Birchfield Harriers Senior Men 10.07
Isaac Wood Derby AC U23 Men 10.80

Hammer
Michael Dawes Banbury Harriers AC U23 Men 46.6
James Kew-Moss Charnwood A C Senior Men 44.70
Jacob Lange Gloucester AC Senior Men 59.69
Craig Murch Rugby & Northampton AC Senior Men 67.00

100m
Joshua Abladey Worcester AC Senior Men 10.9
Diekumo Anthony Coventry Godiva Harriers Senior Men 10.9
Jacob Baker Charnwood A C Senior Men 11.58
Kyle de Escofet Birchfield Harriers U23 Men 10.21
Kyle Ennis Rugby & Northampton AC U20 Men 10.63
Jordan Fairclough Liverpool Harriers & AC Senior Men 10.8
Ricardo Ferreira Wolverhampton & Bilston Senior Men X
mathias Francis Birchfield Harriers Senior Men 11.16
Andy Grimwood Worcester AC Senior Men 11.3
Dewi Hammond Cardiff AAC Senior Men 10.50
william Kennedy Bristol & West AC U23 Men 11.00
Aaron Nettleford Tipton Harriers U23 Men 11.8
Nathan Petch Coventry Godiva Harriers Senior Men 11.15
Yannick Phippen Birchfield Harriers Senior Men 10.70
Elliott Powell Leicester Coritanian AC Senior Men 10.50
Dan Putnam Blackheath & Bromley Harriers AC Senior Men 10.47
Adel Sesay Rugby & Northampton AC Senior Men X
Peter Shand Birchfield Harriers Senior Men 10.72
Zac Shaw Cleethorpes & District AC Senior Men 11.58
Jordan Spence Corby AC U23 Men 11.00
Jowelle Sterling-Johnson Tipton Harriers U23 Men  
Michael Warner Newham & Essex Beagles AC Senior Men 10.66
Michael Warner Newham & Essex Beagles AC Senior Men 10.66
Ronnie Wells Bournemouth AC Senior Men 10.46
George Whitby-Hayes Birchfield Harriers Senior Men X

200m
Diekumo Anthony Coventry Godiva Harriers Senior Men 23
Tor Bennett-Williams Wolverhampton & Bilston U23 Men 22.6
Oliver BIDDLE Bristol & West AC U23 Men 21.78
Kyle Ennis Rugby & Northampton AC U20 Men 21.15
mathias Francis Birchfield Harriers Senior Men 22.6
Marcel Hodge Harborough AC Senior Men 22.57
Kane Howitt Royal Sutton Coldfield AC U23 Men 21.5
william Kennedy Bristol & West AC U23 Men 21.78
Sadam koumi Birchfield Harriers Senior Men 21.97
Mustafa Mahamuud Birchfield Harriers U23 Men 21.80
Nyle Mcintosh Birchfield Harriers U23 Men 23.3
Aaron Nettleford Tipton Harriers U23 Men 23.6
Freddie Owsley Bristol & West AC U23 Men 21.12
robert PEARSALL Tipton Harriers U23 Men 25.9
Nicholas Pryce Royal Sutton Coldfield AC Senior Men 21.3
Dan Putnam Blackheath & Bromley Harriers AC Senior Men 21.05
Alfie Rowett Banbury Harriers AC Senior Men 21.9
Peter Shand Birchfield Harriers Senior Men 21.47
Jordan Spence Corby AC U23 Men 22.30
Mitchell Turner Tipton Harriers Senior Men 22.3
Michael Warner Newham & Essex Beagles AC Senior Men 21.33
Michael Warner Newham & Essex Beagles AC Senior Men 21.33

400m
Tor Bennett-Williams Wolverhampton & Bilston U23 Men 49.01
Joshua Clydesdale Charnwood A C U23 Men 51.00
Scott Gunning Swindon Harriers U23 Men 51.40
Jack Hocking Worcester AC Senior Men 47.50
Jonathan Hughes Leicester Coritanian AC Senior Men 51.70
Zach King Notts AC Senior Men 49.85
Ryan Lowe Dudley & Stourbridge Harriers U23 Men 50.6
Oliver Monk Cheltenham & County Harriers Senior Men 51.0
David Mould Bromsgrove & Redditch Senior Men 50.00
Robert Needham Notts AC Senior Men 49.6
Shem Nelson Royal Sutton Coldfield AC Senior Men 48.45
Louis O'Connor Notts AC U23 Men 48.89
robert PEARSALL Tipton Harriers U23 Men 58.0
Charlie Roe Coventry Godiva Harriers Senior Men 50.97
Joseph Rogers Halesowen ACC U23 Men 48.83

110/100mH
Prince Ayeh Birmingham Running Athletics & Triathlon Club (BRAT) Senior Men 15.9
Jordan Mitchell Sutton in Ashfield Harriers & AC Senior Men 15.7

800m
Adam Barnes Tipton Harriers Senior Men 2.01
Jack Bonser Wolverhampton & Bilston U23 Men  
Alex Burrows Telford AC U23 Men X
Yahye DIRIR Birchfield Harriers U23 Men 1.55
Oliver Freer Leicester Coritanian AC U23 Men 01.56
Ben Griffiths Birchfield Harriers Senior Men X
Adnan Haq Rugby & Northampton AC Senior Men 1.57
James Hoult Halesowen ACC U23 Men X
Connor Jones Telford AC U23 Men X
Luke Jones Tamworth AC U23 Men 1.51
Anthony Parkes Tamworth AC Senior Men 1.56
Jacob Pickering Cheltenham & County Harriers U23 Men 1.57
Clark Roberts Coventry Godiva Harriers Senior Men 2.00
Charlie Thurstan Birchfield Harriers Senior Men 01.5330
Adam Wright Rugby & Northampton AC Senior Men 1.52.6

400mH
Niall Carney Shaftesbury Barnet Harriers U23 Men 52.92
Jordan Mitchell Sutton in Ashfield Harriers & AC Senior Men 58.18
Charlie Roe Coventry Godiva Harriers Senior Men 58.4

5000m
Alex Bampton Cheltenham & County Harriers Senior Men 15.06
Ed Banks Birchfield Harriers Senior Men 15.05
Peter Brookes Tipton Harriers Senior Men 15.10
Jonathan Carter Tipton Harriers Senior Men 15.45
Richard de-Camps Cheltenham & County Harriers Senior Men 15.35
Marcus England Cheltenham & County Harriers Senior Men 15.50
Will Ferguson CLC Striders Senior Men 15.42
Jonathan Goringe Birchfield Harriers Senior Men 15.16
stuart hawkes Tipton Harriers Senior Men 15.19
Stuart King Notts AC Senior Men X
gordon lee Leicester Coritanian AC Senior Men 15.53
Sam Lloyd-Perks Cardiff AAC Senior Men 1532
Harvey Maguire Tipton Harriers Senior Men X
Tom Mahon Wreake & Soar Valley Senior Men 15.49
Luke Montgomery Corby AC Senior Men  
Dan Owen Cheltenham & County Harriers Senior Men 14.48
Christopher Perrin Cannock & Stafford AC Senior Men  
Mark Powell Leicester Coritanian AC Senior Men 15.48
Ben Robinson Bristol & West AC Senior Men X
Joe Smith Tipton Harriers Senior Men X
Harvey Speed Coventry Godiva Harriers Senior Men 16.21
KARL Welborn Tipton Harriers Senior Men X
Philip Wilson Tipton Harriers Senior Men 15.32

S/Chase
Ed Banks Birchfield Harriers Senior Men 9.34
Phil Gould Leamington Cycling & AC Senior Men 10.32
David McKeown-Webster Arena 80 AC Senior Men 11.52
Stephen Millward Gloucester AC Senior Men 9.51.00
Graham Moffatt Rushcliffe AC Senior Men 10.56

1500m
Amittai Ben-Israel Coventry Godiva Harriers U23 Men 4.05
Joe Connors Yate & District AC U23 Men 4.10.73
Richard de-Camps Cheltenham & County Harriers Senior Men 3.59
Edward Frain Wellingborough & District AC Senior Men 04.03
Amrik Gill Leicester Coritanian AC U23 Men  
Ben Griffiths Birchfield Harriers Senior Men X
Tom Holden Tipton Harriers Senior Men 04.05
Luke Jones Tamworth AC U23 Men 3.52
Stuart King Notts AC Senior Men X
James McCrae Nene Valley Harriers U23 Men 03.52.81
Peter Mumford Notts AC U23 Men X
Max O'Sullivan Owls AC U23 Men 3.55
Ashley Palmer Owls AC U23 Men 04.12
Alistair Ruteherford Action Heart Running & Walking Club Senior Men 4.01
Alistair Rutherford Birchfield Harriers Senior Men 4.01
Cameron Smith Notts AC U23 Men X
Sam Stevens Leicester Coritanian AC Senior Men  
Adam Wilson Yate & District AC U23 Men